Sun July 21, 2019   |   یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان
علی لاهوتی
مدیرعامل شرکت
سیمان عمران همدان
     مناقصه، مزایده و فراخوان
اجراي پروژه آسفالت
اصلاحیه و تمدید آگهي مناقصه واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
اصلاحیه آگهی فراخوان مرکز داده پشتیبان شهرداری همدان
خرید ، نصب ، اجرا، آموزش و پشتیبانی سه ساله مرکزداده پشتیبان شهرداری همدان
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبز شهر همدان
واگذاري كليه امور خريد و تامين گونه هاي گياهي مورد نياز فضاي سبز شهر همدان
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١٢/٢٧ تعداد بازدیـد : ٢٠۴   بازگشت
 
 
 آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی

در آستانه فرارسیدن نوروز مدیریت شهری همدان با انجام اقدامات مختلف در سطح گسترده و اجرای طرح استقبال از بهار، شهر همدان را آماده استقبال از بهار و مسافران نوروزی کرده است‌.

 
 

 

*صوفی: آمادگی کامل شهرداری همدان در طرح استقبال از بهار

شهردار همدان در گفتگو با خبرنگار هگمتانه با اشاره به اجرای طرح استقبال از بهار از 10 اسفند ماه 1397 تا 14 فروردین ماه سال آینده و هفته پاکسازی از 18 اسفند ماه تا 24 اسفند، اظهار کرد: مدیریت شهری همدان، برنامههای ویژهای را پیشبینی کرده و با عنوان « طرح استقبال از بهار» توسط مدیران و با همکاری ادارات و سازمانهای مختلف آن به اجرا در میآورد.

عباس صوفی با اشاره به اهداف طرح عنوان کرد: این طرح به منظور هماهنگی و همراهی و ترغیب عموم شهروندان به حفظ نظافت شهر و پاکسازی محیط شهری در آستانه سال جدید، انجام اقداماتی در شهر به منظور پاکیزه سازی، زیباسازی، ایمن سازی، تلطیف روحیه شهروندان و... در شروع سال نو، ارائه خدمات بهینه به شهروندان در زمینههای خدمات شهری با ترغیب پیمانکاران و مجریان و... اجرا میشود.

عباس صوفی اظهار کرد: اجرا و نصب تندیس و نمادهایی با مضامین شهدا، نصب نمادهای نوروزی، ترمیم و اصلاح آسفالت معابر اصلی شهر، رنگآمیزی و ترمیم جدولها، جمعآوری دستفروشان در مراکز تفریحی و گردشگری، جمع آوری نخالههای ساختمانی، شکیل کردن کارگاههای عمرانی، ترمیم، تنظیف و فعالیت تمام وقت سرویسهای بهداشتی، فعالیت آب نماها، نصب پرچم و بنرهای خوشآمدگویی، آذین بندی شهر، نظافت معابر اصلی، فرعی، کوچهها و تمامی نقاط شهر، کاشت گل و درخت و درختچه و... از جمله اقداماتی است که در طرح استقبال از بهار در شهر همدان پیگیری و اجرایی میشود.

وی با بیان اینکه این اقدامات به منظور رضایتمندی مسافران نوروزی و شهروندان است، بیان کرد: در نوروز امسال چادرهای مسافرتی در سالنهای سرپوشیده نظیر سالن شهرداری، نمایشگاه بین المللی و سالنهای ورزشی نصب میشود که علاوه بر این مکانها مسافران نوروزی صرفاً اجازه نصب چادر اقامتی در بوستانهای ورزش، شهروند و ایرانیان را دارند و از نصب این چادرها در سایر نقاط و پارکهای شهر جلوگیری میشود.

صوفی در ادامه اظهار کرد: سامانه 137 شهرداری همدان در طول ایام نوروز به صورت تمام وقت در حوزههای پاسخگویی و بازرسی فعال است، همچنین روابط عمومی معاونتها، مناطق و سازمانها موظف هستند فعالیتها و اقدامات خود را مستندسازی کنند و به شهروندان اطلاعرسانی کنند.

وی افزود: استخر شهدای شهرداری همدان در طول ایام نوروز باز است.

 

*علیضمیر: 400 اصله درخت هفت ساله برای نخستین بار در نقاط مختلف شهر کاشته میشود

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز با اشاره به کاشت بیش از 4 میلیون بوته گل و نهال، درخت و درختچه در این ایام، گفت: امسال برای نخستین بار 400 اصله درخت هفت ساله از شمال کشور تهیه شده و در نقاط مختلف شهر کاشته میشود و 40 نماد فضای سبز در شهر جانمایی میشود.

وحید علیضمیر به طرحهای استقبال از بهار اشاره و اظهار کرد: طبق سالهای گذشته طرح استقبال از بهار به صورت کامل و جامع در دستور کار شهرداری همدان قرار دارد که امسال این طرح با هدف رفع نواقص گذشته و تقویت نقاط قوت پیگیری و اجرایی خواهد شد.

وی افزود: با توجه به تأکید شهردار همدان مبنی بر پیگیری دقیق موضوعات طرح استقبال از بهار، جلسات و مصوبات این طرح برخلاف سالهای گذشته زودتر برگزار و اجرایی شد که بر این اساس کار از 10 اسفند شروع و تا 14 فروردین 98 ادامه خواهد داشت.

معاون خدمات شهری شهردار همدان با بیان اینکه در طرح استقبال از بهار اجرای عملیات پاکسازی و زیباسازی معابر شهری و فضاهای گردشگری در اولویت قرار دارد، گفت: در همین خصوص برنامهریزیها به منظور پاکسازی جدارههای شهری، پاکسازی زمینهای بایر، آمادهسازی سرویس بهداشتی، لایروبی آنها، لکه گیری و حفاریها، جمعآوری خاک و نخاله، جمعآوری زباله، تحویل لباس نو به کارگران، پاکسازی و رفت و روب معابر اصلی، شستشو و رنگآمیزی جدولها و رنگآمیزی مخازن زباله، ترمیم و لکهگیری برخی معابر، کاشت گونههای فصلی و دائمی، درخت و درختچه و... در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه نصب نمادهای نوروزی نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش خواهد داشت، ادامه داد: بر این اساس 150 نماد نوروزی توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در نقاط مختلف شهر همدان جانمایی میشود که در همین راستا نمادهای نوری، نقاشیهای دیواری و آمادهسازی جداره شهری نیز انجام خواهد شد.

علیضمیر به اقدامات هفته درختکاری نیز اشارهکرد و گفت: بیش از 4 میلیون بوته گل و نهال، درخت و درختچه در گونههای مختلف کاشته شد و امسال برای نخستین بار، 400 اصله درخت هفت ساله از شمال کشور تهیه شده و در نقاط مختلف شهر کاشته میشود و 40 نماد فضای سبز در شهر جانمایی میشود.

معاون خدمات شهری شهردار همدان از فعالیت 13 ایستگاه بازیافت در شهر همدان خبر داد و افزود: ایستگاههای بازیافت طبق سالهای گذشته آماده دریافت زبالهها و پسماندهای خشک از شهروندان هستند و به ازای موارد بازیافتی اقلامی نظیر شوینده، کیسه زباله و... به شهروندان تحویل میدهند.

وی اضافه کرد: همچنین مجوز حفاری تا پایان سال محدود میشود و تا سه روز آخر سال نیز مجوزی صادر نخواهد شد.

علیضمیر به پاکسازی و روفت و روب خیابانهای اصلی و کوچهها در قالب گروههای مجهز در راستای طرح استقبال از بهار نیز اشاره داشت و افزود: پاکسازی تمام زمینهای بایر حاشیه معابر اصلی و فرعی، پاکسازی و امحا لوحهای (پوسترهای) تبلیغاتی در معابر اصلی، لایروبی همه نهرهای رو باز و رو بسته، پر کردن مسیرهای حفاری در تمام معابر و جلوگیری از عملیات حفاری، رفع نقص ناهمواریهای اطراف دریچههای مسیرهای معابر اصلی و فرعی، جمعآوری و حمل خاک و نخاله معابر اصلی و فرعی با افزایش خودروها، جلوگیری از سد معبرهای ساختمانی در معابر اصلی و فرعی، جمعآوری متکدیان طبق برنامه زمانبندی، جمعآوری خودروهای اسقاطی در معابر و محلات، افزایش زمان و توان جمعآوری زباله، تهیه و تحویل لباس نو به کارگران امور خدمات شهری از جمله اقدامات است.

علی ضمیر به پیگیری شستشوی کرکره واحدهای تجاری در ورودی شهر، شستشوی معابر اصلی و فرعی و پیادهراهها، رنگآمیزی و تعمیر مخزنهای زباله در شهر، نصب زیر مخزنی برای مخازن زباله، جمعآوری مصالح و پاکسازی محیط اطراف پروژههای عمرانی در معابر اصلی و... نیز اشاره داشت.

وی همچنین به آماده باش 10 ایستگاه آتشنشانی و 100 نفر نیروی عملیاتی و اداری در قالب 26 گروه در شب چهارشنبه پایان سال و استقرار 4 گروه عملیاتی در شهر اشاره کرد و گفت: چاپ لوح هشدارهای ایمنی درخصوص چهارشنبه پایان سال و توزیع در مدارس، ادارات، بیمارستانها و اتوبوسهای درون شهری از جمله اقدامات در طرح استقبال از بهار است.

علی ضمیر اظهار کرد: گشت زنی آتش نشانان موتور سوار در شب چهارشنبه پایان سال و روز سیزدهم فروردین در شهر و اماکن حساس و استقرار گروههای آتشنشان، حداقل 5 گروه با اعلام تأمین شهرستان یا فرماندهی انتظامی از دیگر برنامهها است.

معاون خدمات شهری در ادامه گفت: اضافه کردن یک تا سه ساعت شیفت کاری 45 دستگاه پرس حمل زباله و چهار دستگاه جاروب مکانیزه برای مناطق چهارگانه، اضافه کردن سه تا شش ساعته شیفت کاری 5 دستگاه کشنده به همراه سیمی تریلرهای حمل پسماند شهری، فعال بودن شبانه روزی پرسهای حمل زباله و دستگاههای سیمیی تریلر حمل پسماند و جاروبهای خیابانی در ایام تعطیلات نوروز،

در اختیار قراردادن ماشین آلات به امور شهرهای مناطق از تاریخ 15 اسفند 97 جهت تسطیح زمینهای بایر و حمل خاک و نخاله شهر، در اختیار قرار دادن یک دستگاه کانال جتینگ به مناطق یک، دو و سه در اسفند 97 طبق برنامه زمانبندی که به خدمات شهری این مناطق ابلاغ میشود، در اختیار قرار دادن بیل مکانیکی و دستگاههای لایروبی رودخانه برای بارشهای بهاری در صورت تقاضای مناطق، آماده باش ناوگان برفروبی این سازمان برای برفروبی و پاکسازی معابر از بارشهای احتمالی، آماده باش یک دستگاه لودر برای بارگیری ماسه و نمک به صورت شبانهروزی جهت مقابله با لغزندگی معابر شهر، تهیه و در اختیار قرار دادن ماسه و نمک به میزان مورد نیاز خدمات شهری مناطق در ایام اسفند 97 و نوروز 98، آماده باش دستگاههای لودر و کمپرسی برای همکاری با اداره کنترل و نظارت در طول تعطیلات نوروز 98 از دیگر اقدامات است.

علی ضمیر به فعال بودن تعمیرگاه، سرویسکاری، آهنگری، آپاراتی، ماشینشویی و کارپردازی و انبار سازمان اشاره و بیان کرد: شیفت بندی کارکنان سازمان در ایام تعطیلات نوروز 98، برگزاری پویش یک من و یک درخت ( تحویل کاغذهای باطله و تحویل درخت به شهروندان )، همکاری مشترک با خیریهها جهت تحویل مواد قابل بازیافت از شهروندان در ازای تحویل پسماند خشک و به خصوص کاغذ و کتابهای باطله، تجهیز چهار دستگاه خودروی حمل زباله جهت استقرار در مراکز تجمع مسافران برای تعویض مواد بازیافتی با اقلام مصرفی مانند کیسه زباله و شوینده، توزیع برگههای قرعه کشی بین شهروندان در ایستگاههای بازیافت سازمان در فصل خانه تکانی، فعال کردن ایستگاههای بازیافت به صورت یکسره از ساعت 9 تا 18 و تعویض پسماندهای خشک شهروندان با اقلامی نظیر انواع شویندهها، کیسه زباله، نمک و... از دیگر اقدامات است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان بهفعالیت خودروی جمعآوری پسماندهای خشک در دو شیفت صبح و عصر بدون تعطیلی در مناطقی از شهر که تحت آموزش چهره به چهره قرار گرفتهاند، نیز اشاره کرد و گفت: نصب بنر با مضامین استقبال از بهار و تشویق شهروندان به جداسازی و تفکیک پسماندها، خریداری شوینده برای توزیع بین شهروندان، استقرار خودروهای مخصوص سازمان در روز سیزدهم فروردین ( روز طبیعت) در بوستانهای شهر جهت تحویل سبزه از شهروندان و جمعآوری پسماندهای تولیدی، پیگیری پاکسازی ورودیهای شهر از خاک و نخالههای پراکنده قبل از فرا رسیدن عید نوروز و... از جمله برنامههای این طرح است.

علی ضمیر به توزیع کیسه زباله در روز 13 فروردین در خروجیهای شهر هم اشاره کرد.

وی به اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز اشارهای کرد و گفت: رفع نواقص موجود در کارگاههای فضای سبز و تغییر و تحول محدوده پیمان پیمانکاران، آماده سازی بستر کاشت، تعویض خاک، جابجایی و انتقال گونه، شخم، خاکبرداری و خاکریزی، جمعآوری بقایای گیاهی، کود دهی، عملیات باغبانی، ایجاد تشتک، علف زنی کارگاهها، خاکبرداری اطراف درختان، حذف شاخههای خشک، از جمله اقدامات است.

وی به بنفشه کاری، تعویض گونههای دائمی یوکا، کاج مشهد و کامسپاریس اشاره و عنوان کرد: کاشت شببو، کاشت لاله و پامچال، تجهیز و آماده سازی پارکها، تنظیف و شستشوی کمپها و محلهای اقامت مسافران، تابلو نصب چادرها ممنوع، گلدان گذاری بیش از 1500 گلدان در رفیوژها و میادین، رفع نقص و رنگآمیزی سرویسهای بهداشتی و رنگ آمیزی آبنماها، آمادهسازی و تنظیف سرویسهای بهداشتی شهر، فعال سازی آبنماها از ساعت 6 تا 10 صبح و بعد ازظهرها از ساعت 13 تا 15 و از ساعت 17 تا 24 از جمله برنامهها است.

این مسؤول تصریح کرد: توزیع بیش از 8هزار نهال مثمر و غیر مثمر، نصب نمادهای نوروزی با موضوع عید نوروز، امحا دیوارنویسی در ورودیهای شهر، نصب تابلوهای راهنمای مسیر و جهت راهنمایی بهتر مسافران نوروزی و گردشگران، رنگ آمیزی مبلمان و نمادهای شهری، اجرای نقاشی دیواری در شهر، اجرای آذین بندی و نورپردازی در شهر و معابر اصلی و اجرای نماهنگ ویدئو مپینگ در جداره میدان امام(ره)، خرید و نصب مبلمان شهری، نیمکت و سطل زباله، ساخت قاب عکس شهدای شاخص به تعداد 20 عدد، ساماندهی تابلوهای سردر ورودی شهر انجام میشود.

علی ضمیر به اقدامات انجام شده در مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری نیز اشاره کرد و افزود: تعیین کشیک اداری در ایام تعطیلات نوروز، افزایش تعداد گشتهای خودرویی و راهاندازی گشت ویژه واحد پیشگیری و رفع خطر ساختمانی در تمام ساعات شبانه روز جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز به خصوص در حاشیه شهر و باغات، راهاندازی گشت موتوری برای اولین بار توسط دو دستگاه موتور سیکلت جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در باغات حاشیه شهر به عنوان حریم بان، حضور مستمر مسؤولان واحد پیشگیری و رفع تخلفات ساختمانی در همه ساعات شبانه روز برای نظارت بر عملکرد نیروها و لغو کلیه مرخصیهای کارکنان در ایام تعطیلات نوروز، افزایش نیروهای واحد پیشگیری و رفع سد معبر در ایام تعطیلات نوروز و راهاندازی گشت ویژه، استقرار نیروهای واحد پیشگیری و رفع سد معبر در اماکن تفریحی، سیاحتی و گردشگری در ایام تعطیلات نوروز از دیگر برنامهها است.

وی استقرار نیروهای واحد پیشگیری و رفع سد معبر در شهر و خیابانهای اصلی و بازارهای مرکزی شهر، استقرار نیروهای واحد پیشگیری و رفع سد معبر در پیاده راه بوعلی از ساعت 19:30 تا 23:30 را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: هماهنگی واحد پیشگیری و رفع سد معبر با مدیریت واحد گنجنامه، اخذ دستور مراجع قضایی و نیز هماهنگی با نیروی انتظامی جهت اجرای هر چه بهتر وظایف از پیش تعیین شده، از جمله اقدامات است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان همچنین به اقدامات اداره مدیریت بحران نیز اشارهای داشت و اظهار کرد: توزیع دستورالعمل عملیاتی واحدهای مختلف شهرداری در بحرانهای مختلف، ارسال گزارش تصویری فصلی رودخانهها برای اولویت بندی لایروبی و ایمن سازی، اجرای طرحهای دانشآموزی با رویکرد چهارشنبه پایان سال ایمن، سفر ایمن، خانه تکانی ایمن، اجرای طرح مدیریت بحران اماکن در 6 مجتمع آزمونه، توزیع بروشورهای آموزشی، برگزاری همایش تابآوری اجتماعی محلات و... از دیگر اقدامات است.

 

*صباغی: تقاطع میدان شریعتی به دوربینهای ثبت تخلف مکانیزه مجهز شد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان نیز در ادامه با اشاره به اجرای طرح استقبال از بهار گفت: انجام خطکشیهای محوری در معابر شهری که در مسیر ورود مسافران است، اجرای خطهای دوجزیی و سه جزیی و کفنوشتهها، رنگآمیزی خطوط عابر پیاده، بهسازی و نوسازی تجهیزات و تابلوها و... از جمله اقدامات است.

احسان صباغی به نوسازی استوانههای ایمنی در معابر شهری نیز اشاره و بیان کرد: امسال برای نخستین بار تقاطع میدان شریعتی به دوربینهای ثبت تخلف مکانیزه مجهز شد و البته در بقیه تقاطع دوربینها به صورت دستی کنترل میشود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اجرای ناموارههای نوری برای نخستین بار در کشور هم اشاره و بیان کرد: در ابتدای بلوار خواجه رشید این اقدام انجام میشود.

صباغی به جداسازی چندین معبر در بلوار شهید جهانیان در کوی شهید مدرس و... نیز اشاره و تصریح کرد: اضافه بر این امسال افزایش ساعت کار معاینات فنی و آزمایشات هیدرواستاتیک را در راستای رفاه حال شهروندان داشتیم.

وی به انجام تبلیغات محیطی در این زمینه هم اشاره و اظهار کرد: از 15 اسفندماه تا 20 فروردین ماه تمام پارکینگهای شهرداری به صورت 24 ساعته آماده خدمترسانی به مسافران و شهروندان است.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١  نفر کاربران آنلاین :
۱۱۰,۹۳۳ تعداد بازدید ::
   
   
 
سایت های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت فنی و عمرانی
سازمان عمران
سازمان سرمایه گذاری
 
لینک های مرتبط
پرتال سیمان ایران
پایگاه خبری صنعت سیمان ایران
راهنمای صنعت سیمان ایران
ماهنامه فناوری سیمان
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
قوانین و مقررات
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان