Sun July 21, 2019   |   یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان
علی لاهوتی
مدیرعامل شرکت
سیمان عمران همدان
     مناقصه، مزایده و فراخوان
اجراي پروژه آسفالت
اصلاحیه و تمدید آگهي مناقصه واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
اصلاحیه آگهی فراخوان مرکز داده پشتیبان شهرداری همدان
خرید ، نصب ، اجرا، آموزش و پشتیبانی سه ساله مرکزداده پشتیبان شهرداری همدان
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبز شهر همدان
واگذاري كليه امور خريد و تامين گونه هاي گياهي مورد نياز فضاي سبز شهر همدان
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١٢/٢٧ تعداد بازدیـد : ٢۵٢   بازگشت
 
 
 رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است

نماینده ولی فقیه در استان همدان در نشست صمیمی با اعضای شورا و مدیران شهرداری اظهار کرد: رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است و هیچ مجموعه‌ای در استان جز مدیریت شهری با سبک زندگی مردم مرتبط نیست.

 
 

 

آیتالله حبیب الله شعبانیموثقی روزگذشته در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، معاونان و برخی مدیران شهرداری همدان، با اشاره به اینکه توسعه به معنی رفاه مردم بوده و رفاه مردم وابسته به عملکرد مجموعه مدیریت شهری است، گفت: امروز شما سردمداران رفاه مردم هستید و هرچقدر در این زمینه تلاش کنید، در مسیر رضایت الهی قرار میگیرید.

وی با بیان اینکه مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر همدان تقریباً مرتبط با سبک زندگی است، اظهار کرد: هیچ مجموعهای در استان جز مدیریت شهری با سبک زندگی مردم مرتبط نیست؛ چراکه سبک زندگی به لایههای بیرونی زندگی مردم میپردازد.

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی مؤلفه، شاخص و نرم افزار و دادههای بیرونی دارد، ادامه داد: لایههای بیرونی را شهرداری و شورای شهر باید تعریف کنند.

آیتالله شعبانیموثقی با بیان اینکه بخشی از موضوع توسعه شهر و معماری و شهرسازی به حوزه علمیه ارتباط دارد، بیان کرد: شهرسازی مؤلفههایی از نظر فقه اسلامی داشته است و در قسمت نرم افزارها و لایههای درونی فقه اسلامی نیز اظهار نظرهایی دارد، از سوی دیگر اسلام به گزارههای دینی توجه داشته؛ اما لایههای بیرونی موضوع در دست شورای شهر و شهرداری است.

* آیتالله شعبانی: شهر همدان توسعه متوسطی دارد

وی در ادامه با بیان اینکه شهر همدان توسعه متوسطی داشته است که در سطح کشور میتواند رتبه مطلوبی کسب کند؛ توصیه کرد: در مجموعه شهرداری و شورای شهر باید جدیت در تخصصی بودن کار لحاظ شود؛ زیرا مسئله توسعه شهری نیازمند تخصص است.

آیتالله شعبانیموثقی با اشاره به اینکه جامعه نخبه در دانشگاهها و محیطهای علمی گاهی ورود به عرصههای مرتبط با شهرسازی ندارند، عنوان کرد: اکنون که مسئله جوانگرای مطرح است، تأکید داریم جامعه نخبگان و جوانان وارد عرصه شوند که در این بین حضور آقای بادامی نجات به عنوان جوان نخبه استان، موجب خرسندی ماست.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در ادامه با تأکید و توجه بر سلامت اقتصادی و اخلاقی، گفت: شهرداری و شورای شهر نیازمند توجه به سلامت اقتصادی است؛ زیرا امین مردم هستید، همچنین هرچقدر زمینهها برای تخلفها وجود داشته باشد، نیاز به سلامت اخلاقی و اقتصادی بیشتری را میطلبد.

وی همچنین با اشاره به اینکه داشتن ایدههای جدید برای توسعه شهر مورد تأکید ماست، افزود: همدان نیاز به توسعه دارد و لایق توسعههای بیشتری با پیوستهای فرهنگی است؛ زیرا توسعه امور در صورت نبود پیوست فرهنگی، آسیبزا هستند.

آیتالله شعبانیموثقی با اشاره به اینکه توجه به حاشیه شهر باید جدی گرفته شود تا شعار عدالت اقتصادی و رفع تبعیض محقق شود، یادآور شد: نباید شهروند درجه یک و دو داشته باشیم و در مسائل توسعه شهری نیز نباید مسئله بالا و پایین شهر وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه هر زمان مورد نقد قرار بگیریم، رشد خواهیم داشت، گفت: ما اهل عدالت اقتصادی هستیم و توجیهی هم وجود ندارد که توازن در شهر به دلیل پرداخت بهای عوارض و... در مناطق مختلف، متفاوت دیده شود.

* گردان: تجدید بیعت مدیریت شهری همدان با مقام معظم رهبری

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز هدف از دیدار اعضای شورا و مدیران شهرداری همدان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان را تجدید بیعت با مقام معظم رهبری و نماینده ایشان در استان دانست و گفت: شنوای راهنماییهای نماینده ولی فقیه در استان به منظور برداشتن گامهای مؤثر در حوزه مدیریت شهری، هستیم.

کامران گردان همچنین آیتالله طهمحمدی را حامی شورای شهر برشمرد و افزود: وی محور وحدت و تعامل در استان همدان بودند که به عنوان یک معمار واقعی نظرات کارشناسی مناسبی در حوزه شهری مطرح میکردند.

وی در ادامه گفت: در شورای پنجم با تعامل با ادارات و شهرداری مصوبات خوبی داشتهایم که جنبه زیستمحیطی و اثرگذار در شهر داشته است.

گردان با تأکید بر اینکه با وجود تمامی مشکلات شهرداریهای کشور، اجرای روان مصوبات شورای شهر با کمک شهردار همدان با کمترین تنش همراه بوده است؛ ادامه داد: امسال تمامی ارگانهای اجرایی و سازمانها با شهرداری و شورای شهر همدان هماهنگی و همکاری خوبی داشته اند.

وی با اشاره به پروژههای عمرانی مصوب در شورای شهر افزود: پارک 100 هکتاری حیدره و پارک 230 هکتاری در همدان در حال اجراست و از سوی دیگر افزایش سرانه فضای سبز در برنامه اولویت دار شورای شهر و شهرداری قرار دارد.

گردان با بیان اینکه در حوزه جذب سرمایهگذار هم اقدامات خوبی در همدان انجام شده است، عنوان کرد: بستههای تشویقی به منظور جذب سرمایهگذار در نظر گرفته شده است تا بتوانیم رونق کسب و کار را در شهر همدان داشته باشیم.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بیان کرد: دراین حوزه با وجود تأمین دشوار بودجه شهرداری، همه مباحث به نحو احسن انجام شد؛ کمک به یادوارهها، راهیان نور و پایگاههای مقاومت بسیج، برگزاری یادواره سردار شهید قهاری، تجلیل از ایثارگران شهرداری همدان، نصب تمثال شهدای شاخص در شهر، بخشودگی عوارض ساختمانی و نامگذاری 90 درصد معابر شهری به نام شهدا و... از جمله اقدامات انجام شده در شورای شهر و شهرداری همدان در این حوزه بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه همه باهم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همراه هستند، گفت: یک میلیارد تومان هزینه برای ساخت مجتمع شهید همدانی کمک شده است.

گردان همچنین با اشاره به اینکه در سال آینده تعداد اتوبوسها در ناوگان اتوبوسرانی شهرداری همدان افزایش مییابد تا توقف اتوبوسها را به کمترین زمان ممکن برسانیم، ادامه داد: در بخش ایجاد پارکینگ طبقاتی و ساماندهی ورودیهای شهر نیز تلاشهای زیادی شده است و از سوی دیگر عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی با تخصیص مناسب منابع مالی تا مهرماه سال 98 به پایان خواهد رسید.

* قدردانی از رئیس و اعضای هیأت انطباق مصوبات شهرستان

وی در ادامه در صحن شورای شهر همدان به منظور قدردانی از هیأت انطباق مصوبات شهرستان همدان، اظهار کرد: این کمیته کمک بسیاری به ما داشتهاند تا مصوبات صحیح اجرایی شوند و مشکلی برای شورای شهر ایجاد نشود.

گردان با بیان اینکه درحوزه ساماندهی دستفروشان نیز کار بزرگی در شهر همدان انجام شد، افزود: با تلاشهای فراوان، مشکل دستفروشان پیاده راه بوعلی و منطقه گنجنامه به خوبی حل شد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: 90 درصد مصوبات شورای پنجم در کمیته انطباق تأیید شده و تاکنون 10 یا 20 درصد مصوبات مشکلات قانونی داشته است که مطیع قوانین هستیم و آنها را اصلاح کرده ایم.

گردان در ادامه با تبریک روز شهردار و گرامیداشت یاد مرحوم بهنامجو، شهردار سالهای گذشته همدان که منشأ خدمات بسیاری بوده است و با اشاره به اینکه با تعامل با شورای شهر کمترین مشکل در شهر وجود دارد، ابراز امیدواری کرد بتوانیم در تعامل خوب شهردار همدان با شورا پیرو راه شهید باکری، برای شهر و شهروندان خدمت کنیم تا در سال آینده بتوانیم مسائل فنی، عمرانی و خدماتی بهتری را شاهد باشیم.

گفتنی است در پایان این جلسه از اعضای هیأت تطبیق مصوبات شهرستان همدان و علی تعالی فرماندار سابق همدان تقدیر به عمل آمد.

*صوفی: هدف مدیریت شهری افزایش خدمات رسانی و کسب رضایت حداکثری شهروندان است

شهردار همدان نیز در ادامه این نشست صمیمی و با اشاره به انتصاب آیتالله شعبانی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان، گفت: خرسندیم که یک شخصیت علمی از خطه همدان از سوی مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ولی فقیه در استان انتخاب شدند.

عباس صوفی در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری نهاد خدماتی، اجتماعی و فرهنگی است، افزود: شهرداری سالانه با برنامهریزیهای مختلف به مردم شهر، خدمات گوناگونی را ارائه میکند و از جهتی دیگر با راهاندازی سامانه رسیدگی به شکایات و درخواستهای مردمی 137، خود را به بوته نقد کشیده ایم تا مردم به صورت مستقیم تمام مشکلات و درخواستهای خود را مطرح کنند تا بتوانیم از نظر کمی و کیفی سطح خدمات رسانی به شهروندان را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه بیش از یک هزار وظیفه در حوزههای مختلف در شهرداری احصا شده است، بیان کرد: با توجه به اینکه شهرداری نهادی 24 ساعته است، خدماتی نظیر جمع آوری زباله، توسعه فضای سبز، رفت و روب شهری، کنترل ترافیک و حملونقل و... ارائه میدهد.

صوفی با اشاره به اینکه 90 درصد بودجه شهرداری از محل درآمدهای کوششی و تنها 10 درصد از محل کمکهای دولتی است، افزود: زمانی شهرداری فقط یک نهاد خدماتی بود؛ اما اکنون در حوزههای اجتماعی و فرهنگی هم ورود پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه ورزش محلات ورود جدی پیدا کرده و 4 هزار نفر در این حوزه فعالیت میکنند، یادآور شد: شهرداری در حوزههای فرهنگی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حال فعالیت و خدمات رسانی است.

صوفی در ادامه و با بیان اینکه در حوزه قرآن شهرداری همواره پیشتاز بوده و قرائت قرآن در ماه رمضان در تمامی سالنهای شهرداری و حتی پیادهراه انجام میشود، عنوان کرد: همه ساله نماز جماعات در پارکهای شهر همدان برگزار میشود و مورد استقبال شهروندان واقع شده است.

شهردار همدان با اشاره به اینکه در حوزه خدمات عمرانی 200 مورد پروژه برنامهریزی شده است تا اجرایی شوند، اعلام کرد: علی رغم تمامی مشکلات مالی و تنگناهای اقتصادی هم اکنون بیش از 180 مورد پروژه بزرگ و کوچک در شهر همدان در حال پیگیری و اجراست.

صوفی با اشاره به اینکه رشد متوازن شهر اولویت شورا و شهرداری است، افزود: سال آینده با رشد بیش از20 درصدی بودجه شهرداری، به رشد و آبادانی مناطق کمتر توسعه یافته توجه ویژه خواهد شد.

عباس صوفی با بیان اینکه با تصمیم گیری و حمایت به موقع شورای شهر تمامی حقوق و مزایای کارکنان شهرداری پرداخت شد، افزود: با توجه به اینکه تمامی شهرداریهای کشور در پرداخت حقوق کارکنان دچار چالش هستند، خوشبختانه در همدان همه آنچه در تعهد بوده، پرداخت شده و با رضایت نسبی سال جدید را آغاز میکنیم.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه فضاسازی شهر برای نوروز 98 در همدان انجام شده و طبق برنامهریزی ها، شهر برای 28 اسفندماه آماده میشود، عنوان کرد: نصب نمادهای شهری از 10 روز پیش آغاز شده و 150 نماد در نقاط مختلف همدان نصب میشود.

صوفی با اشاره به اینکه برای نخستین بار عکس شهدا در قالب «قاب شهدا» در نقاط مختلف شهر نصب میشود، گفت: پس از استعلام از سپاه، 20 شهید معرفی شد تا در شهر به مردم معرفی شوند.

وی با بیان اینکه امسال کاشت گل و گیاه در شهر به صورت ویژه دیده شده است، بیان کرد: امسال کاشت گل و گیاه در همدان با رشد 30 درصدی همراه بوده است.

شهردار همدان همچنین با بیان اینکه سعی کردیم مشکل دستفروشان بدون تنش حل شود، ابراز امیدواری کرد بتوانیم رضایتمندی خوبی در شهر شاهد باشیم.

* کاوسی امید: بزودی شاهد تحولات اساسی در مناطق محروم شهر خواهیم بود

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان نیز در این نشست با بیان اینکه باور ما و اصول مکتب تشیع بر محور مردم داری و امام محوری است، گفت: تصمیمات خوبی برای رفاه و آسایش شهروندان در مناطق شمال و شمال شرقی شهر همدان داشته ایم که امیدواریم بزودی شاهد تحولات اساسی در این مناطق باشیم.

اکبر کاوسی امید از امام جمعه همدان درخواست کرد تا با ارشاد و راهنمایی هایش بتوانیم نکاتی که در حکم رهبر انقلاب برای نماینده ولی فقیه در استان همدان مطرح شده اند را در راستای خدمت بهتر، جامه عمل بپوشانیم.

وی همچنین با توجه به اینکه نظام توزیع کشور از کمترین توان برخوردار است که باید ساماندهی شود، پیشنهاد داد: جبهه انقلاب اعلام آمادگی میکند تا تمامی کالاهای اساسی که توسط دولت تأمین میشود را در منزل تک تک شهروندان همدانی توزیع کند.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٣  نفر کاربران آنلاین :
۱۱۰,۹۴۹ تعداد بازدید ::
   
   
 
سایت های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت فنی و عمرانی
سازمان عمران
سازمان سرمایه گذاری
 
لینک های مرتبط
پرتال سیمان ایران
پایگاه خبری صنعت سیمان ایران
راهنمای صنعت سیمان ایران
ماهنامه فناوری سیمان
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
قوانین و مقررات
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان