Sun July 12, 2020   |   یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان
علی لاهوتی
مدیرعامل شرکت
سیمان عمران همدان
     مناقصه، مزایده و فراخوان
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
فروش یک قطعه زمین مسکونی
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبزاصلی شهر همدان جهت بخش شمالی منطقه یک
فروش 4 قطعه زمين مسکوني
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداري فضاي سبزاصلي شهر همدان
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/١٢ تعداد بازدیـد : ٢١١   بازگشت
 
 
 باغات و منابع طبیعی حفظ شود

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان بر مقابله با غارتگران منابع طبیعی تأکید کرد.

 
 

 

ابراهیم مولوی ضمن تأکید بر حفظ باغات و منابع طبیعی که نیاز جدی جامعه امروز است، بیان کرد: سخنان ارزشمند و حکیمانه رهبر انقلاب در خصوص منابع طبیعی حجت را بر همه مسؤولان تمام کرده است و باید قدر نعمت با ارزش آب، خاک، هوا،‌ جنگل، مراتع و منابع طبیعی را به خوبی بدانیم و روی آن حساسیت داشته باشیم و به خوبی از آن حافظت و حراست کنیم.

مولوی در مورد چالش‌های منابع طبیعی بیان کرد: باید جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز و بدون ضابطه در باغات را گرفت و اجاره نداد منابع طبیعی و جلوه‌های سرسبز شهر همدان از بین برود چراکه این سرمایه متعلق به آیندگان نیز هست.

وی در ادامه افزود: کالبد واقعی شهر همدان، درختان و منابع طبیعی و آب و هوای خوب و باغات سرسبز آن است که در این مسیر بایستی با یک عزم جدی جلوی دست‌اندازی غارتگران منابع طبیعی را گرفت و اجازه هر گونه تخریب را از آنان سلب کرد همچنین مسؤولان نظارتی و دستگاه‌های متولی و شهرداری همدان و شورای شهر باید ورود جدی داشته باشند و از ثروت‌های طبیعی و باغات سرسبز کهن‌شهر همدان دفاع کنند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان اعلام کرد: باید منابع طبیعی و باغات زیبا در گنجنامه و باغات شمال و جنوب شهر همدان حفظ شود؛ چراکه یکی از شاخص‌های اصلی گردشگری استان در منظر گردشگران، عنوان شهر سبز پایدار و جاذبه‌های طبیعی گردشگری کهن شهر همدان است و این جلوه‌های طبیعی یکی از نعمت‌های خدادادی است که گردشگران را به استان جذب می‌کنند.

وی در مورد اینکه همدان با چالش‌های طبیعی از جمله سیل، گردوغبار و ریزگردها و بسته شدن مسیرهای تنفسی شهر مواجه است راهکار نجات از بلاهای طبیعی را توسعه منابع طبیعی و مراتع و درختان اعلام کرد و برای توسعه این زیرساخت‌ها وحدت همگانی مردم و دستگاه‌های متولی را خواستار شد.

مولوی از مردم همدان خواست با تمام توان از منابع طبیعی، باغات سرسبز و چشمه‌های آب، قنوات و... حفاظت کنند چون نسل انسان را طبیعت نجات می‌دهد و بیماری که برای جوامع انسانی به وجود می‌آید درمان آن نیز در طبیعت یافت می‌شود و اگر منابع طبیعی را از بین ببریم یعنی به مردم و نسل آینده ضربه مهلکی وارد کرده‌ایم و منابع طبیعی ثروت ملی است که با فرهنگ سازی مردم و افزایش نظارت دستگاه‌های متولی می‌توانیم در آینده شهری زیباتر برای فرزندانمان به یادگار بگذاریم.

مولوی افزود: نباید با عنوان مدرنیته و توسعه شهرنشینی منابع طبیعی را نادیده گرفت چراکه روح شهروندان با نشاط در گرو طبیعت زنده است و این امر باعث می‌شود نشاط و شادی زندگی مردم کمرنگ شود و کالبد شهر با ساختمان‌های بلند و بی قواره به شهر مرده با اغتشاشات بصری وحشتناک تبدیل شود، هرچند حمایت از سرمایه‌گذاری و توسعه تأسیسات گردشگری از وظایف اصلی مدیران و متولیان شهری است و مطالعات و پژوهش‌های علمی و تخصصی در این میانه می‌تواند بسیار راهگشا باشد و در نهایت به توسعه پایدار کهن‌شهر همدان با صیانت از مواهب طبیعی و حمایت از توسعه تأسیسات گردشگری کمک شایانی کند.

وی افزود: تشکل‌های زیست محیطی در راستای حفاظت از منابع طبیعی،باغات و فضاهای بکر، درختان کهنسال، چشمه‌ها و قنوات همدان اقدامات خوبی را انجام دادند ولی باید این گونه حساسیت‌ها گسترش پیدا کند؛ چراکه نگاه تیزبین آنان بعنوان نمایندگان افکار عمومی در حفظ منابع طبیعی کمک شایانی به شهر خواهد کرد.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢  نفر کاربران آنلاین :
۱۳۳,۴۰۳ تعداد بازدید ::
   
   
 
سایت های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت فنی و عمرانی
سازمان عمران
سازمان سرمایه گذاری
 
لینک های مرتبط
پرتال سیمان ایران
پایگاه خبری صنعت سیمان ایران
راهنمای صنعت سیمان ایران
ماهنامه فناوری سیمان
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
قوانین و مقررات
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان